Публікації
10:08
9 Лютого
218

ЗНО-2022: які предмети знадобляться для вступу до університетів

Публікації

Міністерство освіти і науки повідомило предмети ЗНО, результати з яких необхідні для вступу до закладів вищої освіти.

Першим предметом, необхідним для кожної зі спеціальностей, є українська мова і література або українська мова.

« Успішно склавши ЗНО з української мови і літератури, учасники зможуть вступати на будь-яку омріяну спеціальність, адже отримають не тільки результати тестування  з обраного навчального предмета, але й додатково – результат ЗНО з української мови. Однак важливо зазначити, що результат ЗНО з української мови не можна буде використати замість результату з української мови і літератури», — повідомляє Міносвіта.

Для охочих, які вступатимуть на бакалавра ( або магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), другий і третій конкурсні предмети відрізнятимуться, залежно від спеціальності. Якими саме будуть ці предмети, можна переглянути тут.

Тим вступникам, які бажають здобути ступінь молодшого бакалавра, потрібні результати з двох конкурсних предметів. Першим предметом є українська мова або українська мова і література. Другий предмет ЗНО пропонується на вибір вступника з переліку других та третіх предметів, зазначених у таблиці Додатка 4.

А ось для мистецьких спеціальностей другим предметом є творчий конкурс, який складається у закладі освіти.

Водночас для тих, хто вступатиме на основі молодшого спеціаліста або фахового молодшого бакалавра чи молодшого бакалавра, необхідно буде отримати результати ЗНО з двох предметів, а також скласти фахове випробування у закладі освіти.

Першим предметом для таких вступників буде українська мова або українська мова і література. Другим конкурсним предметом, за вибором закладу освіти у разі участі у конкурсі на бюджетні місця, буде математика або історія України. Для вступників на контракт вищі навчальні заклади можуть запропонувати власний перелік предметів на вибір абітурієнта.

Для вступу до навчальних закладів можна використовувати результати ЗНО 2019-2022 років.