Публікації
18:59
24 Лютого
2871

Жителів Тернопільщини просять після 20.00 не виходити на вулицю без потреби

Публікації

Комендантську годину в нашому регіоні поки не вводитимуть, хоча область є офіційно однією з безпечних у країні.

Про це розповіли на брифінгу Тернопільської обласної ради оборони у четвер, 24 лютого, о 18.30.

Далі прямі мови всіх учасників ради.

Голова Тернопільської державної адміністрації Володимир Труш, голова ради оборони:

– Ніч буде нелегкою, але вона пройде. Не треба бігти в магазини і скуповувати все, що є на полицях. Ми говорили з виробниками, від завтра вони будуть поставляти хліб, молочну продукцію та решту в магазини в звичному режимі. Не треба бігти до банкоматів, бо там рано чи пізно закінчаться кошти, а поставляти їх є трохи проблемою. Бо затори з Києва і ситуація в столиці не дає зараз можливості наповнювати банкомати. Але економіка працює.

Ми мали би ввести комендантську годину. Однак ми визнані однією з безпечних областей країни і готові приймати людей з інших областей: дітей, жінок, людей похилого віку. Можемо розмістити близько 34 тисяч людей. Коли почнеться масове переселення в нашу область, є прохання, щоб їм надавали допомогу. Незалежно від того, якою мовою вони спілкуються: українською чи російською, вони є частиною нашої нації. Треба допомогти їм чим можемо.

Після 20.00 мінімум виходів з будинків. У вечірній час будуть патрулі, для чого наражати себе на зайву перевірку? Після вказаного часу будуть перевіряти документи в усіх, хто буде на вулиці.

Рада оборони/військова адміністрація працює у штатному режимі. Є координація з усіма відомствами: поліція, ДСНС та іншими.

Міський голова Сергій Надал:

– Завтра, як і сьогодні, не працюватимуть дитячі садки та школи.

Вода, газ, зв’язок, – все працює.

Завтра громадський транспорт буде працювати повноцінно, якщо не буде сповіщень про небезпеку.

Розгорнули блокпости на в’їзді до міста.

Якщо в разі диверсійних дій пропаде електроенергія, воду можна буде набирати в колонках-качалках. Воду також будуть доставляти в двори.

Якщо пропаде зв’язок, спеціальні групи поліції та ДСНС їздитимуть вулицями міста та оповіщатимуть населення. В решті випадків слухайте сигнали оповіщення!

Голова  Нацполіції Тернопільської області Олександр Богомол:

– Поліція працює в посиленому режимі. Є 19 блокпостів. Долучилися мисливці та ветерани МВС. Десятки долучаються до патрулювань та оборони на блокпостах. Є бронетранспортні групи.

Мешканці краю повинні слухати повідомлення. Менше в нічний та вечірній час гулянь! Квадрокоптери покладіть в шафи, бо кілька ми вже сьогодні намагалися збити і будемо збивати. Власників квадрокоптерів будемо притягувати до відповідальності.

Ситуація на території області стабільна.

Незважаючи на ранковий ажіотаж на АЗС та в крамницях, зараз ситуація вже більш-менш  стабільна.

Створили інформаційний штаб, який напряму працює з Міноборони 24/7.

Голова облради Михайло Головко:

– Наразі розміщають людей, які приїжджають в місто зі всієї країни. Для цього використовують комунальні приміщення. Всіх охочих закликають також долучатися, хто може прийняти в себе внутрішньо переміщених осіб.