Публікації
13:11
18 Травня
199

Журі для «Євробачення-2023» обиратимуть українці

Публікації

З наступного року усі охочі громадяни України зможуть обрати членів складу журі «Євробачення».

Про це під час національного марафону сказав голова правління НСТУ Микола Чернотицький, цитує ДМ суспільного.

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) змінить формат обирання членів журі «Євробачення». Українці зможуть запропонувати свої кандидатури у члени журі міжнародного пісенного конкурсу від України і проголосувати за них на сайті Суспільного.

Таке рішення прийняли через численні скарги українців на склад журі «Євробачення-2022»від України.

«Усі громадяни, які матимуть бажання, зможуть запропонувати свою кандидатуру, яка, на їхню думку, має досвід і вагу в цій сфері. Після цього зробимо голосування на сайті та узгодимо кандидатур з ЄМС. В результаті буде сформоване професійне журі, як голосуватиме за фіналістів Євробачення наступного року», – розповів Микола Чернотицький.

За його словами, формувати журі під час війни було непросто. Суддів обирали, зважаючи на їхній досвід.

«Кожен член журі голосує секретно та окремо один від одного. Вони не можуть домовлятися, не знають, яким буде підсумковий рзультат балів, який вони поставили. Їхні позиції вводяться під наглядом нотаріуса у систему ЄМС, яка підраховує бали для країн», – пояснив голова правління.

Нагадаємо, одразу ж після оголошення результатів голосування українського журі, виник скандал. Адже думка професійного журі кардинально розійшлася із результатами голосування «простого народу». Представники журі поставили Польщі та Литві нулі, водночас українці дали їм по 12 та 10 балів відповідно.

 

Автор: