Публікації
13:05
22 Лютого
493

Зеленський розгляне можливість розірвання дипломатичних відносин із РФ

Публікації

Президент України Володимир Зеленський розповів, що розгляне пропозицію від Міністерства зовнішніх справ України щодо розірвання дипломатичних відносин з Росією.

Про це стало відомо на пресконференції після зустрічі з президентом Естонської республіки Аларом Карісом.

Визнання Російською Федерацією терористичних утворень так званих «Л/ДНР» – це новий акт агресії проти України, що потребує негайної й рішучої реакції з боку міжнародних партнерів, зазначив Зеленський.

«Вважаємо, що цим рішенням Російська Федерація створює юридичне підґрунтя для подальшої збройної агресії проти України. При цьому порушуючи всі можливі дво- та багатосторонні зобов’язання, резолюцію Ради безпеки ООН щодо України від 17 лютого 2015 року. Ми поділяємо спільне бачення, що ескалація довкола України є безпрецедентним викликом не лише для нашої країни, а й для Європи та світу в цілому», – сказав президент України.

Зеленський вкотре наголосив, що безпека України – це питання безпеки Європи в цілому. І неможливо допустити тих трагічних помилок, як у Грузії у 2008 році. Також президент зауважив, санкції через чергову агресію РФ мають передбачати повне зупинення «Північного потоку — 2».

«До мене прийшов запит від МЗС, щоб я розглянув питання розриву дипломатичних відносин між Україною та РФ. Після пресконференції я буду розглядати це питання і пропрацьовувати його, – розповів президент. Крім того, він наголосив, що розглядає крок Росії як ескалаційний. – Юридично це є акт агресії, що дає достатньо міцний фундамент щодо ймовірної ескалації з боку Росії та бойовиків. Ми розуміємо всі ризики й закликаємо Росію розв’язувати це питання шляхом діалогу».

Як пише НВ, в Росії стверджують, що не хочуть розривати дипвідносини з Україною. Про це на брифінгу заявив речник адміністрації президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков. 
Пєсков заявив, що розрив дипломатичних відносин з Україною був би «вкрай небажаним сценарієм», і такий крок зробить «все ще складнішим не лише для держав, а й для народів».

Тим часом стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив: сертифікацію газопроводу «Північний потік-2» зупинять. Такі вказівки він надав Міністерству економіки країни. Це реакція на визнання самопроглошених республік Росією, пише Громадське.