Публікації
10:15
15 Січня
223

Захисні маски роблять людей привабливішими в очах інших — дослідження

Публікації

Дослідники з Кардіффського університету з’ясували, що з початку пандемії змінилося сприйняття людей у захисних масках. Нещодавнє дослідження показало, що маски роблять людей привабливішими в очах інших.

Результати дослідження опублікували у Cognitive Research: Principles and Implications, повідомляє Громадське, посилаючись на The Guardian.

Дослідження, проведене ще до пандемії, свідчило, що медичні маски для обличчя знижують привабливість в очах інших, оскільки асоціюються з хворобою. Психологи Кардіффа вирішили перевірити, чи змінилося їхнє сприйняття за час пандемії.

Першу частину дослідження провели в лютому 2021 року. Тоді 43 жінок попросили оцінити від 1 до 10 привабливість чоловіків на фото: деякі чоловіки були без масок, хтось — у тканинній масці, хтось — у медичній, а хтось тримав чорну книжку, яка прикривала нижню частину обличчя.

Учасниці сказали, що чоловіки у тканинних масках значно привабливіші, ніж чоловіки без масок або з книжкою. А найпривабливішими визнали чоловіків у блакитній медичній масці.

За словами психологів, під час пандемії люди перестали асоціювати маски з хворобою — замість цього вони стали засобом для профілактики захворювання.

«Коли ми відчуваємо себе вразливими, ми можемо вважати, що носіння медичних масок заспокоює, тому ставимось більш позитивно до власника», — сказав психолог Майкл Льюїс.

Також він припустив, що маски роблять людей привабливішими, оскільки люди змушені відразу дивитися в очі.

Після цього вчені провели друге дослідження, у якому чоловіки оцінювали жінок у масках і без. Результати експерименту не опублікували, проте Льюїс каже, що вони загалом аналогічні.