Відео
17:00
23 Серпня
2018

Забруднення Тернопільського ставу

Відео

У систему водовідводу зливали каналізаційні стоки мешканці одного з будинків по вулиці Липова. Звідки вони стікали в Тернопільський став.

Ігор Максимів, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради:

Виходимо на місце та за обстеженням спільно з муніципальною поліцією та працівники ЖКГ, факт самовільного підключення до дощового колектора підтвердився. На даний момент проводяться вияснення обставин по даному факту і найближчим часом будуть вжиті заходи по ліквідації.

Ігор Бойчук, головний спеціаліст відділу інженерно-транспортної інфраструктури управління ЖКГ благоустрою та екології Тернопільської міської ради:

 Якби так робили всі, так непорядно, то порядку в нашому місті не було б.

За словами Ігоря Бойчука, саме після звернення громадян на прийомі міського голови про те, що відбулась незаконна врізка в дощовивідний стік, куди стікають нечистоти, зреагували муніципальна поліція та працівники ЖКГ.

Андрій Об’єщик, директор ГО “Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля”:

За парканом неозброєним оком ми побачили дві вигрібних ями, в яких знаходяться фекалії, розкопали яму. Чекали на приїзд людей з водоканалу. Ми не розуміємо, як так люди самовільно це роблять.

Зливові стоки з території в основному – Центру і Нового світу – зливають до Тернопільського ставу, де часто відпочивають тернополяни та гості міста.

Василь Чорненький, начальник юридичного відділу КП “Тернопільводоканал”:

Нас не попередили, що буде проведено обстеження, ми не підготувались, десь у останній момент наших працівників викликали. З приводу причетності водоканалу, до цієї ситуації. В першу чергу, зверну увагу на те, що підключення відбувалось на підставі виданих нами технічних умов. Технічними умовами було чітко передбачено підключення системи водовідведення будинку до гас підвальної каналізації…Нашим законодавством не передбачено безумовного контролю нашого за підключення …. результатом отримання технічних умов в нас, відповідний забудовник тут будує будинок, розробляє «прайс» спеціалізований, здійснює будівництво, потім приймає в експлуатацію. І в даному алгоритмі дій, не передбачено можливістю Водоканалом контролювати чи запобігти тим чи іншим порушенням будівельних норм, санітарних норм, чи будь-яких інших норм які впливають на результати будівництва. Відповідно, ми в принципі запобігти такі ситуації не маємо можливості. Звичайно, за результатами виявлених порушень, нами буде вжито заходів.

Андрій Палюх, громадський діяч:

Прошу всіх тернополян просто дослухатись до свого здорового глузду, виявити всі місця, які є в місті Тернополі. Після того, як ми усі ці місця заблокуємо, законсервують, перенаправляти ці потоки фекалій, у нас озеро самостійно очиститься і ми реально зможемо користуватися нашими пляжами.

Мешканцям будинку тимчасово перекрили постачання води, щоб унеможливити забруднення ставу.

Репортер- Ольга Демчук
Камера- Дмитро Лехман
Монтаж- Анастасія Цінкевич, Віталій Цицура
“ТМЦ.ІНФО”,23 cерпня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.