Публікації
13:57
17 Січня
463

За тиждень кількість інфікувань на ковід на Тернопільщині зросла вдвічі

Публікації

У порівнянні з першим тижнем 2022 року, впродовж другого захворюваність на ковід у Тернопільській області зросла вдвічі: з 1 002 випадків до 2 261 випадку. Серед дітей, освітян та медиків кількість нових інфікувань зросла втричі.

Про це розповів заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Паничев.

«Це дуже стрімке зростання. Якщо воно буде продовжуватися такими ж темпами, є побоювання, що показники тижневої захворюваності будуть вищими, аніж під час попереднього підйому. Він був наприкінці минулого року – мова про 42-43-й календарні тижні – і тоді показники сягали  4 039, 4 016 випадків. Потім почалося зниження», – описує ситуацію Володимир Паничев.

Цього ж разу, вважає епідеміолог, підйом захворюваності може бути і різкішим, і вищим. Таку ситуацію пов’язують саме зі штамом «Омікрон». Адже стрімке поширення і різке зростання кількості інфікованих, – саме його ознаки.

Станом на ранок 17 січня, в Тернопільській області хворіє 3 747 людей. Хоча ще наприкінці минулого тижня цей показник був 2 700-2 800, зауважив Володимир Паничев. При цьому інфікування серед дітей за тиждень зросло з 66 випадків до 171, серед медиків – із 30 до 90, з 36 до 99 – серед працівників освіти.

При цьому знижується летальність серед хворих на ковід. Якщо минулого тижня померли 19 людей, то за перший тиждень року – 30.

Однак Володимир Паничев каже, що летальність з часом може стати прямопропорційною до кількості інфікувань.

«Якщо цього разу показники перевищать відповідні за попередній підйом, то є ризик, що й кількість смертей внаслідок ускладнень через ковід теж зросте», – каже епідеміолог.

Наразі ж за 14-16 січня в області померли 5 людей. Всі вони, знову ж таки, не були вакцинованими. Як уточнив Володимир Паничев, у чотирьох випадках мова йде про людей старшого віку, які є в групі ризику.