Публікації
11:09
6 Липня
971

З липня діятиме заборона на куріння електронних сигарет в громадських місцях

Публікації

З 11 липня набувають чинності норми щодо заборони куріння електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну в громадських місцях.

Про це йдеться в ухваленому у грудні законі, пише ZMINA.

Курити електронні сигарети заборонять у приміщенні та поруч із закладами охорони здоров’я, спортивними та навчальними закладами, біля та всередині закладів громадського харчування, у закладах культури (кінотеатрах і театрах).

Куріння буде заборонено й у приміщеннях органів державної влади, гуртожитках, аеропортах (крім спеціально відведених місць), дитячих майданчиках, вокзалах та автостанціях, зупинках громадського транспорту. Не можна також курити електронні пристрої для нагрівання тютюну й у ліфтах, підземних переходах, громадському транспорті та таксі.

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено, передбачає накладення штрафу 51–170 гривень, а у разі повторного протягом року порушення – 170–340 гривень.

Як зазначають у відомстві, уряд ще має ввести штрафи:

1020 гривень за продаж електронних сигарет і засобів нагрівання тютюну неповнолітнім, за повторне порушення – 10 200 гривень;
1 тисяча гривень – за куріння електронних сигарет у громадських місцях, 10 000 гривень – за повторне порушення;
3 тисячі гривень для власників за куріння в кафе, барах і ресторанах, а за повторне порушення – 15 000 гривень.

Окрім цього з липня 2023-го діятиме заборона на рекламу електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, продаж ароматизованих сигарет і тютюну для самокруток, а з початку 2024-го медичні попередження на пачках мають займати 30% площі.