Публікації
10:46
3 Січня
284

З другої половини січня в Україні очікується зростання захворюваності на ковід – головний санлікар

Публікації

З другої половини січня і в лютому в Україні очікується зростання захворюваності на коронавірус, що зумовлено новим штамом «Омікрон».

Про це в інтерв’ю Суспільному повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його даними, станом на 30 грудня в Україні виявили всього шість лабораторно підтверджених випадків штаму «Омікрон». Більшість із них пов’язані з перебуванням за кордоном, а решта — із контактами з інфікованою особою. Серед країн, куди виїжджали люди, — Німеччина, Польща, ОАЕ.

«Й хоча при перетині кордону люди проходили тестування, по прибуттю в Україну в них починаються симптоми, і при повторному тестуванні вони все ж таки отримували позитивний результат. Штам «Омікрон» швидше передається, більше людей може бути інфіковано, а інкубаційний період хвороби скорочений», — пояснює головний санлікар.

Він також зазначив, що спалахи ковіду, які реєструються в Європі, в Україну приходять через один-два місяці після того, як вони досягли піку з-за кордоном.

«Тому зараз в нас іще завершується попередня хвиля, спричинена штамом «Дельта», — каже Ігор Кузін.

 

 

Теги ковід