Гендер
10:17
5 Січня
428

З 8 січня роботодавців штрафуватимуть за вказані у вакансіях вік і стать

Гендер

Із 8 січня 2022 року роботодавців штрафуватимуть, якщо у своїх вакансіях вони вказуватимуть бажані вік та стать кандидата, якщо це абсолютно не впливає на виконання поставлених завдань. Розмір штрафу – 65 тис. грн.

Відповідні зміни до Закону «Про заборону дискримінації в рекламі вакансій» запрацюють з 8 січня.

Нагадаємо, в Статті 24 «Про рекламу вакансій» йдеться про наступне:

«Забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

З 8 січня починають діяти зміни до закону «Про рекламу», відповідно до яких роботодавців штрафуватимуть за порушення антидискримінаційної норми. Розмір штрафу становитиме 10 мінімальних зарплат — 65 000 гривень.