Публікації
11:25
6 Грудня
945

З 6 грудня на Тернопільщині діють нові обмеження: кого вони стосуються

Публікації

Із понеділка, 6 грудня, в Україні вводять нові обмеження для «жовтої» зони епіднебезпеки. Тернопільська область вже кілька тижнів поспіль перебуває саме в цій зоні. Тож обмеження передусім торкнуться нашого регіону.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

«Нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня, торкнуться перш за все  невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на «жовтому» рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – «жовтий» COVID-сертифікат чи довідку 063о», – пояснює заступниця міністра.

За словами Марії Карчевич, ці норми поширюються, в тому числі, і на співробітників громадських закладів.

«Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання. Таким чином на «жовтому» рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів», – наголосила Карчевич.

Вона також нагадала, що для роботи громадських закладів на «червоному» рівні епіднебезпеки залишається вимога про повний курс вакцинації проти COVID-19, що підтверджують відповідні документи, або негативний тест, або довідка про одужання.

За даними МОЗ, понад 37% дорослого населення в Україні пройшли повний курс вакицнації, і майже 43,8% отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. За минулу добу 206 710 людей було вакциновано проти коронавірусної хвороби, із них перше щеплення отримали 70 581 особа, завершили курс вакцинації 136 129 людей.