Публікації
10:18
25 Січня
1097

З 25 січня на дорогах України патрулюватимуть поліцейські-«фантоми»

Публікації

Автомобілі патрульної поліції, що візуально не відрізнятимуться від інших автомобілів-учасників дорожнього руху, починають слідкувати за ситуацією на дорогах з 25 січня.

Про це повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ України.

Там зазначають, мова йде про пересувні комплекси фіксації швидкості транспортних засобів під час руху, які можуть фіксувати до 50 рухомих цілей одночасно.

«Фантоми» працюють на базі автомобіля Skoda Kodiaq та інтегрованої системи контролю швидкості рухомих транспортних засобів, зчитування та розпізнавання номерних знаків із подальшою перевіркою в базах даних. Це складний програмно-апаратний комплекс, який дає змогу фіксувати адміністративні правопорушення в автоматичному режимі.
У разі автоматичної фіксації автомобілем-«фантом» порушень на дорозі, дані відправляються до системи автоматичної фіксації. Після чого автоматично формується постанова про адміністративне правопорушення. Уповноважений поліцейський, проаналізувавши отримані матеріали, виносить адміністративну постанову з накладанням кваліфікованого електронного підпису. Тобто унеможливлюється людський фактор і таку постанову неможливо підробити.

«На автомобілях несуть службу поліцейські у форменому одязі та зі службовими посвідченнями. Тож важливо, що «фантоми» можуть зупиняти автомобілі порушників. Але це буде стосуватись найзухваліших і найнебезпечніших порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання. Наприклад, проїзд на заборонний сигнал світлофора чи перетин подвійної суцільної смуги руху, коли це могло призвести до суттєвих наслідків», – пояснюють у міністерстві.

В МВС пояснюють: мета впровадження цієї поліцейської новації не збільшення штрафів, а превенція, бо 40 % всіх смертей і травм на дорозі пов’язано саме з перевищенням швидкості.

Станом на сьогодні чотири спецавтомобілі-«фантоми» готові до використання в практичній діяльності патрульної поліції для здійснення фіксації порушень ПДР. Цього року планують купити  30 таких спецавтомобілів, а 2023 року — 110.