Публікації
12:04
23 Липня

З 24 липня в Україні запрацюють нові правила отримання водійських прав

Публікації

Із 24 липня в Україні запрацюють нові правила отримання водійського посвідчення. Зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів — теоретичну та практичну частини підготовки водіїв розмежовуватимуть.

Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

Відтепер охочі отримати посвідчення водія, мають пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво, яке діятиме 1 рік.

Тобто, той, хто успішно склав теоретичний іспит має цілий рік на те, аби пройти практичний курс навчання. За умови, якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку.

Після цього потрібно скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання.

В разі успішного складання тесту кандидатам слід вибрати автошколу для практичної підготовки.

Пройшовши практичний курс та уроки з водіння, потрібно скласти внутрішній практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі (дійсне 2 роки). Після чого слід скласти практичний іспит в сервісному центрі МВС та отримати посвідчення водія.

У відомстві зазначили, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший.

Усі, хто до 24 липня, до набрання чинності Постанови розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.