Публікації
16:32
1 Липня
125

З 1 липня запрацював візовий режим з росією: що це означає

Публікації

З 1 липня громадянам росії, які планують подорож до України, треба отримувати візу. 

Відповідне рішення уряд ухвалив ще 17 червня, повідомляє Zmina.

Отримати візу росіяни можуть у центрах зовнішнього постачальника послуг, які в рф мали б працювати в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі.

Однак компанія міжнародного оператора VFS Global, яка мала б приймати документи в цих містах, зупинила роботу своїх візових центрів у росії ще 16 березня й коли відновить – невідомо. Отримати візу росіяни можуть і в третіх країнах на загальних підставах, сплативши вартість консульських послуг.

Речник МЗС України Олег Ніколенко розповідав, що росіянам видаватимуть стандартні українські візи: транзитну, що дозволяє бути в країні п’ять днів, короткострокову, що дозволяє бути в країні 90 днів протягом пів року, або ж довгострокову для майбутнього оформлення дозволу на проживання.

“Оскільки росія належить до категорії держав з підвищеним міграційним ризиком, відповідно, перевірка візових клопотань буде займати більше часу, бо буде здійснюватися глибше”, – пояснював посадовець.

Проте й наявність візи не гарантує того, що людину пропустять на кордоні після перевірки прикордонників. Як зазначає BBC Україна, останніми місяцями ця перевірка відбувається з тривалою співбесідою та навіть переглядом соцмереж людини, кажуть деякі росіяни, які нещодавно в’їжджали.

Головне зображення: Українська віза в паспорті. Dnipro State Medical University

Автор: