Публікації
13:11
22 Червня
227

Європі радять готуватися, що взимку росія перекриє постачання газу

Публікації

Голова Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Фатіх Бірол радить Європі готуватися до того, що росія взимку повністю перекриє постачання газу.

Про це він розповів в інтерв’ю Financial Times, повідомляє Європейська правда.

Він зазначив, що Європа має бути готова, що російський газ буде повністю відключено.

На думку фахівця, росія вдалась до скорочень поставок газу, щоб не дати європейцям заповнити їхні газові сховища та збільшити свої важелі впливу в зимові місяці.

Глава IEA закликає уряди вжити заходів для зменшення попиту на газ та зберегти роботу старих атомних електростанцій, які планували відключити.

«‎Надзвичайні заходи, вжиті європейськими країнами цього тижня для зменшення попиту на газ, такі як запуск старих вугільних електростанцій, були виправдані масштабами кризи, незважаючи на побоювання щодо зростання викидів вуглецю», – додав Бірол.

Міжнародне енергетичне агентство, яке в основному фінансується членами ОЕСР, минулого року стало одним із перших офіційних органів, які публічно звинуватили росію в маніпулюванні поставками газу в Європу перед вторгненням в Україну.

Швеція та Данія слідом за Німеччиною, Австрією та Нідерландами у вівторок оголосили про перший етап планів на випадок надзвичайної ситуації для збереження поставок газу.

Автор: