Публікації
16:12
27 Червня

Якщо війна триватиме, в Україні майбутнє своїх дітей бачать 43% жителів країни – опитування

Публікації

В разі продовження війни так, як зараз, лише 42,9% жителів України планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні.

Такими є результати соціологічного опитування, що його провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології.

В разі перемир’я і відкладення війни на потім, планує майбутнє своїх дітей та онуків в Україні 54,7% жителів.

Зі зміною влади в росії на демократичну згодні планувати майбутнє дітей та онуків в Україні 76,8% жителів України.

Приблизно однаково впливає на планування майбутнього як вступ України до НАТО чи отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%) так і капітуляція та роззброєння росії (84,5%).

Жінки висувають дещо більші вимоги до безпеки, ніж чоловіки. Зокрема, в разі встановлення перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, у порівнянні з 52,7% жінок.

Що далі на захід, то менший зв’язок між небезпекою і плануванням майбутнього в Україні. На приклад, у разі продовження війни, планують майбутнє дітей та онуків в Україні 34,8% мешканців сходни регіонів, 38,8% мешканців південних областей, 44,6% мешканців центральних і північних областей, 48,5% мешканців західних.

Серед мешканців східних областей України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном, незалежно від розвитку подій: про такий намір заявили 4,3% мешканців сходу, 1,8% мешканців півдня, 1,5% мешканців пентру і 1% мешканців заходу.

Дослідження проводили фахівці Київського міжнародного інституту соціології з 3 по 18 травня 2022 року на замовлення CASE Україна. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 2 000 респондентів у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Автор: ТМЦ. ІНФО