Публікації
17:48
12 Травня
180

Які країни Європи можуть «взяти шефство» над регіонами України, що постраждали внаслідок бойових дій

Публікації

Відбудувати столицю та Київську область допоможе Велика Британія, Миколаїв та область – Данія, а країни Балтії «відповідатимуть» за Житомирську область.

Про це на брифінгу заявив заступник керівника Офісу Президента України Андрій Сибіга.

«Ми вже мислимо і діємо категоріями післявоєнної відбудови нашої держави. Усе це знаходить відгук наших партнерів. У нас уже є чіткі підтвердження у тому числі такої ініціативи Президента України як шефство європейських країн чи інших ключових країн світу над конкретними містами, регіонами, галузями України», – розповів він.

Так, за його словами, Велика Британія висловила згоду підтримати Київ та Київську область, Данія – Миколаїв та Миколаївську область, – Балтійські держави готові підтримувати Житомирську область.

Нагадаємо, тему про те, що окремі європейські країни готові допомогти з відбудовою постраждалих регіонів України, підіймають вже не вперше. Так, під час брифінгу з журналістами у столичному метро 23 квітня президент Володимир Зеленський розповів, що шефство над Миколаївщиною візьме Швеція. Щоправда, в МЗС Швеції цю заяву потім спростували. Мовляв, такої угоди на той момент все ж не було. Водночас там зауважили, що між міжнародними партнерами ведуть інтенсивні переговори щодо форм відновлення України.

«Швеція хоче продовжувати надавати широку підтримку країні та бути активним партнером у процесі відновлення. Як це має бути зроблено, у тому числі чи повинні окремі країни робити свій внесок у підтримку окремих областей, ми повертатимемося до цього на постійній основі», — зазначили тоді у міністерстві.

Автор: