Публікації
17:55
21 Липня

Як поводитись у кафе та громадському транспорті під час повітряної тривоги

Публікації

Після трагедії у Вінниці та Кременчуці, ради оборони ухвалили рішення про те, що під час повітряної тривоги заклади харчування та торгівлі не працюють. Однак винятки все ж будуть.

Про це на брифінгу ради оборони повідомили керівники області та Тернополя.

Як поводитись у кафе та ресторанах

Спершу влада заявила, що всі заклади громадського харчування й торгівлі мають зачиняти під час тривоги. Однак для деяких зроблять винятки, пояснив міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Є ряд закладів, які відповідають усім вимогам безпеки. Це так звані заклади подвійного призначення, які можна використовувати як укриття для людей. Зараз спеціальні комісії їх обстежують і ми дамо цим закладам можливість працювати. Але туди зможуть заходити, щоб сховатись, не лише ті, хто там були чи робили покупки, але й усі люди, які були поруч. Там буде маркування “укриття”, аби люди знали, в яких закладах можна залишатися, а які треба покинути», – розповів Сергій Надал.

Що робити, якщо повітряна тривога застала у громадському транспорті

Як пояснив міський голова Тернополя, під час повітряної тривоги громадський транспорт має довезти пасажирів до найближчого укриття, аби ті мали можливість там заховатися до відбою. Однак дехто зможе їхати далі. Хоча вже на власний страх та ризик.

«Транспорт зобов’язаний зупинитися на найближчій зупинці або поруч із найближчим укриттям. Якщо хтось з пасажирів має намір їхати далі, бо, наприклад, батьки спішать до дітей чи людей похилого віку які самі під час ракетної небезпеки, або це передвечірній час, коли це останній чи передостанній рейс. Таким пасажирам дадуть можливість їхати далі», – пояснив Сергій Надал.

 

Автор: Ірина Небесна