Публікації
11:53
6 Серпня

Як навчатимуться у школах та університетах з вересня

Публікації

Формат навчання в школах у новому навчальному році визначатимуть, виходячи з  безпекової ситуації, а вищі навчальні заклади самостійно ухвалюватимуть рішення щодо формату навчального процесу.

Про це Суспільному розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

«‎Ми чітко розуміємо і будемо визначати ті території, де неможливе навчання офлайн. Це є безпекова територія від 25 до 40 кілометрів щодо пострілів артилерії, на яких буде навчання тільки в онлайн-форматі»‎, — каже він.

За словами Шкарлета, міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте, остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл та батьками учнів.

Він додав, що наразі близько 33% шкіл по Україні готові 1 вересня відкрити свої двері учням. Однак, точні цифри будуть лише у 20-х числах серпня, коли завершать свою роботу комісії, що оцінюють стан готовності закладів до початку освітнього процесу.

«‎Але це не означає, що лише 33% будуть залучені до освітнього процесу офлайн, адже є укриття або сховища, якими можуть одночасно користуватись 3-4 школи», — каже Шкарлет.

Водночас, питання організації та формат навчання у вищих навчальних закладах, вони ухвалюватимуть самостійно.