Публікації
11:07
18 Лютого
2793

Як місцеві ЗМІ «роздули» сенсацію із коронавірусом на Тернопільщині

Публікації

17 лютого багато  Інтернет-видань Тернопільщини поширили інформацію про те, що у Тернопільську область привезуть евакуйованих з Китаю українців.

Ця інформація відразу викликала широкий резонанс серед жителів області та багатьох із них налякала.  Але чи правду сповістили медіа чи гналися за сенсацією, з’ясовували фактчекери.

ЗАЯВА 1: На карантин в Тернопільську область привезуть майже 100 людей з Китаю

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ НЕПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Ми нарахували близько 10 повідомлень на різних сайтах Тернополя з інформацією про те, що 20 лютого в санаторій «Медобори», що в селі Конопківка біля Микулинець на Тернопільщині, мають привезти евакуйованих з людей Китаю, де «бушує» смертельний вірус грипу – коронавірус.

І новинну стрічку, і стрічку у соцмережах заполонили публікації із кричущими заголовками. Інформація відразу збирала тисячі переглядів, сотні лайків, поширень і коментарів. Це й не дивно, адже кожен турбується про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, а ймовірне перебування поблизу людей, які знаходилися у епіцентрі вірусу, може не налякати хіба безсмертного.

Більшість медіа посилаються на видання «Тернополяни», проте станом на ранок 18 лютого дана інформація на цьому сайті вже відсутня.

І, як виявилося, не дарма, адже оприлюднені в ЗМІ заяви не мають нічого спільного із дійсністю. Так, наразі офіційного підтвердження про приїзд евакуйованих з Китаю людей на територію Тернопільської області немає. Зокрема, таке повідомлення розміщене на Facebook-сторінці Тернопільської обласної державної адміністрації.

«Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Сопель повідомив, що щойно спілкувався із представниками Міністерства охорони здоров’я. Там розповіли, що заклад для двотижневого карантину шукають у кожній області», – дослівно цитуємо текст повідомлення.

Окрім того, на сайті МОЗу дійсно заначається, що з китайського міста Ухань евакуювали українців, проте у які заклади їх розмістили у Міністерстві не повідомляють.

Таким чином своїми публікаціями місцеві видання лише підвищили активність та відвідуваність на сайтах, адже, не отримавши коментарів, публікували лише власні здогадки і неперевірену інформацію.