Публікації
14:40
18 Квітня
1022

Виїзд з України за внутрішнім паспортом скасували, але є винятки: пояснення від Держприкордонслужби

Публікації

Для перетину кордону громадяни України повинні мати закордонний паспорт, однак у певних випадках виїхати буде можливо й за іншими документами.

Про це у коментарі Суспільному розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

В перші тижні повномасштабного вторгнення ДПСУ дозволяла громадянам виїзд за межі України при наявності документів, що засвідчуюють особу.

«Коли фактично на кордоні була гуманітарна катастрофа, були тисячі людей і транспортних засобів, які рятувалися від війни, Державна прикордонна служба у співпраці й за погодженням з країнами Європейського Союзу прийняла рішення про пропуск громадян, в тому числі й за внутрішніми паспортами або іншими документами, за допомогою яких можна було ідентифікувати особу, оскільки на той час також не працювали належним чином сервісні центри, і людям було вкрай складно оформити ці документи», — пояснив речник.

Однак тепер громадяни України зможуть виїздити за межі держави лише за наявності закордонного паспорту. Для перетину кордону за внутрішніми паспортами передбачені окремі випадки.

«Зокрема, таким правом дозволятиметься користуватись українцями, які їдуть з районів, де ведуться бойові дії, або якщо вони супроводжують людей з інвалідністю. Але це відбувається безпосередньо на кордоні, коли наші інспектори спілкуються з людьми, бачать їхню ситуацію; бачать, які документи у них є на руках», — пояснив речник ДПСУ.

Він також зауважив, що для дітей порядок перетину кордону залишається спрощеним.

«В рішення уряду, які були внесені протягом минулого місяця, було додано, що діти можуть перетинати кордон або ж за паспортними документами, або ж за свідоцтвом про народження – ця норма залишається на даний момент», — розповів він.

  • Укрзалізниця очікує на оновлені правила від Державної прикордонної служби України. Винятки є можливими на розсуд прикордонників за умови наявності інших документів, що посвідчують особу, та наявності бойових дій у регіоні, з якого прямує пасажир.