Як голосувати українцям за кордоном

Українці, які перебуватимуть в день голосування на виборах Президента України за кордоном, мають можливість віддати свій голос за свого кандидата. Про це розповіли на прес-конференції, яка відбулась вчора в Тернополі.

«Громадянину слід звернутись в посольство чи консульство України на території тієї країни, де він хоче проголосувати, щоб стати на консульський облік, – каже Ігор Процик, директор Центру суспільних досліджень «ПОЛІС». – Прийти, подати заяву. Людині видають довідку. Це потрібно зробити до 25 березня. І вже в день голосування, 31 березня, прийти на дільницю для голосування».

 Слід наголосити, що не є можливим внесення громадянина України до списку виборців безпосередньо в день голосування. Це не передбачено Законом “Про вибори Президента України”.

Щодо українців в Росії, то, як ми знаємо, в цій країні немає можливості українським громадянам голосувати на цих виборах Президента. Адже ЦВК прийняло рішення про ліквідацію 5 виборчих дільниць на виборах Президента України на території Російської Федерації. Це рішення ЦВК ухвалило 31 грудня 2018 року на підставі листа Міністерства закордонних справ України, направленого до Комісії. МЗС України обгрунтувало необхідність ліквідації виборчих дільниць наявністю істотних загроз та ризиків на території Російської Федерації для громадян України під час виборів Президента.

Зате в сусідніх країнах, що межують з Російською Федерацією, українцям проголосувати можна, за тим самим принципом, що описано на початку статті. Це такі країни як Грузія, Фінляндія, Казахстан.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.