Як голосуватимуть на виборах українці в Італії без передвиборчої агітації?

На вулицях чи, навіть, у консульстві України у Римі немає агітаційних матеріалів претендентів на пост Президента України. Виборців чекають тільки списки кандидатів в алфавітному порядку. Мар’яна Тріль проживає в Італії вже протягом десяти років. На її пам’яті вибори у 2012 році і двічі у 2014 роках, де була у складі дільничих виборчих комісій. У виборах, 2019 планує прийняти участь, як і більшість її знайомих.

“Можливо, навіть, будемо у складі ДВК у Римі. Агітації на даний момент дійсно немає. Та й не буде в дипломатичних структурах. Лише списки кандидатів, як передбачено законом на території дільниці. Склад закордонних дільничних виборчих комісій буде затверджено у березні. Всю інформацію щодо виборів пораджу шукати на сайті ЦВК.”, – розповідає Мар‘яна Тріль.

Мар’яна, до 25 березня має пройти реєстрація виборців, які перебувають за кордоном, чи складно пройти цю процедуру в Італії?

“Всі, хто стоїть на тимчасовому консульському обліку, автоматично є у списках виборців за місцем тимчасового проживання. Інші мають подати заяву про тимчасову зміну виборчої адреси. Заяву мають подати особисто у консульстві у Римі, але у інших віддалених місцях час-від-часу відбуваються виїзні консульські засідання, тоді також можна подати заяву.”, – розповідає Мар‘яна.

Про таке виїзне засідання консульства України в Мілані нещодавно повідомили українців, які проживають у провінції Монца і Бріанца  у місті Сереньо. 3 березня чекатимуть всіх бажаючих стати на консульський облік. З собою мати відповідний список документів: український закордонний паспорт, документ посвідку на проживання в Італії – Permesso di soggiorno, 1 фото, як на паспорт, український внутрішній паспорт, або копія сторінок 1 і 2.

Репортер – Олена Мудра

Редактор – Наталія Павлусик

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.