Ви вже обрали партію? Пройдіть тест на схожість позицій…

     Залишився лише один тиждень до позачергових виборів до Верховної Ради. Чи знаєте ви, за кого будете голосувати? Якщо ні, то в поміч вам стануть спеціально розроблені тести. Лише декілька хвилин часу – і ви знатимете, яка з політичних партій вам близька за своїми переконаннями і за своїми передвиборчими програмами. Саме в цьому запевняють розробники таких тестів.

     Перший з них – тест-гра під назвою PROвибір. Цей інструмент  розробили у  ВГО «Комітет виборців України» за підтримки міжнародних фондів, у рамках підготовки до позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

     «Всі партії подають до ЦВК свої програми. Деякі програми є більш загальними, деякі більш глибинними, – прояснює заступник директора ВГО КВУ Наталя Линник. – При створенні гри PROвибір  Комітет виборців керувався програмами партій, а також висловлюваннями політичних лідерів. Цю гру створювала молодь разом з експертами з КВУ.»

     З допомогою цього інструменту кожен охочий може порівняти свої політичні і ідеологічні погляди з поглядами наших українських партій. При створенні гри до уваги взяли три основні напрямки. Це державне управління, економічно-соціальний напрямок і культурно-релігійний.

     За словами заступника директора ВГО КВУ Наталії Линник, цей ресурс PROвибір не є оригінальним витвором. Його розробили в 80-тих роках, і він застосовується в різних європейських країнах.  На початках це було в паперовому варіанті, а вже потім – в електронному. Україна – це 24 країна, яка запустила цю гру про вибір кандидатів. Зараз вже біля 60 тисяч українців пройшли цей тест.

     Отже, бажаючі можуть перевірити свою спорідненість з тією, чи іншою партією за лінком – https://provybir.in.ua/?fbclid=IwAR2BqiJe6jQlAuMJC3JG3ERw6Fy3UacTj_BH_0AEej4qRVnm3W7vnqKa56A#intro

     Це не єдиний сайт, де український виборець може порівняти свої вподобання з найкращою для себе партією.  На ресурсі Вибори 2019: За кого голосувати?, який презентували в березні 2019 року перед президентськими виборами, можна теж пройти схожий тест і вибрати найкращу для себе політичну силу. Це можна зробити за лінком – http://vybory2019.pravda.com.ua/#/test

     Його розробила громадська організація Центр UA. На сайті пропонується обрати позиції щодо різних сфер політики, які для виборця найближчі. В результаті буде відомо, з програмами яких партій вони співпадають найбільше. Варіанти відповідей в тесті відображають позиції партій щодо сфер державної політики у передвиборчих програмах, йдеться в описі інструменту на сайті. Тут виборцям також пропонується відповісти на 30 запитань.

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.