В ОПОРІ фіксують випадки непрямого підкупу виборців

   Громадянська мережа ОПОРА на своїй пресконференції 1 липня в Києві проаналізувала, як відбувається хід передвиборчої кампанії по Україні. У червні місяці відбувався масштабний розмах діяльності потенційних та зареєстрованих кандидатів із ознаками непрямого підкупу виборців, відзначили представники ОПОРИ.

   Учасники передвиборчої боротьби або пов’язані з ними благодійні організації пропонували виборцям безкоштовні або на пільгових умовах товари і послуги, а також реалізовували у виборчих округах інфраструктурі або соціальні проекти. А така спрямованість кандидатів на матеріальне стимулювання виборців здатна поставити під загрозу умови вільного волевиявлення громадян, вважають в Громадянській мережі ОПОРА.

   Депутати різних рівнів, особливо народні депутати України, мають доступ до державних та місцевих програм, а тому приховані форми матеріального стимулювання виборців нерідко реалізуються за рахунок коштів бюджетів держави чи самих територіальних громад.   

   Спостерігачі організації закликають кандидатів у народні депутати України  уникати будь-яких форм прямого або непрямого підкупу виборців, сконцентрувавшись на обговоренні передвиборних програм та власних політичних переваг. 

   Аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев зауважив, що за їхніми оцінками зловживання адміністративними ресурсами немає централізованого або системного характеру. «Фактично зараз перебуваємо в ситуації, коли не існує однієї чи обмеженого переліку політичних партій, які домінують у владній вертикалі й використовують її у власних виборчих інтересах. Але в той же час ми свідомі того, що на локальному рівні посадові особи органів місцевої влади та самоврядування ще досі готові включатися до агітаційних кампаній політичних партій або кандидатів у народних депутатів», – підкреслив аналітик.

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.