ЦВК зареєструвала партію Саакашвілі і ще кількох мажоритарників

В неділю на черговому засіданні Центральної виборчої комісії було зареєстровано ще сімох кандидатів-мажоритарників. Це було виконано згідно попередніх судових рішень. А також ЦВК внесла у бюлетень партію “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі”.

Згідно рішень Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатів у народні депутати України Насєдкіна, Мартіяна, Молодцову, Барвіненка, Івойлову та Козакова, які балотуються в ОВО № 78, № 98, № 134, № 141, № 153 та № 153 відповідно у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Також згідно рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, залишеного без змін постановою Верховного суду, Комісія зареєструвала кандидата в народні депутати Поліна, який балотується в ОВО № 79 у порядку самовисування.

При цьому комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 “Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року”, доповнивши відповідні додатки відомостями про вказаних кандидатів у народні депутати України.

Також Центральна виборча комісія внесла до виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі партію “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі”. Ця партія буде в кінці списку під № 22.

Як ми знаємо, 23 червня ЦВК відмовила в реєстрації в народні депутати кандидатам від партії Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі. А Шостий апеляційний адміністративний суд після цього зобов’язав ЦВК повторно переглянути документи для реєстрації кандидатів від партії Рух нових сил на позачергових виборах до Верховної Ради.

За день до цього засідання ЦВК зареєструвала 88 кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Політичної партії “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі” в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Це було зроблено з метою виконання рішення Верховного Суду, розглянувши відповідні документи, а також беручи до уваги протокол позачергового З’їзду Політичної партії “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі” від 10 червня 2019 року, поданий цією політичною партією на виконання постанови Верховного Суду як виправлений, відповідно до висновків цього суду

Окрім того, зареєстровано 9 кандидатів у народні депутати України, висунутих зазначеною політичною партією, в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України.

Отже, партію Михайла Саакашвілі внесли до списку партій на позачергові вибори до парламенту. Під час розгляду цього питання Центральна виборча комісія також зазначила, що виборчий закон встановлює припинювальний строк для проведення зазначеного жеребкування, а саме – до затвердження форми і тексту виборчого бюлетеня (на нинішніх позачергових виборах народних депутатів України – не пізніше 26 червня 2019 року включно), та не передбачає можливості його поновлення.

Комісією було проведено нараду за участі уповноважених представників політичних партій у ЦВК з правом дорадчого голосу, уповноважених осіб, кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих у ЗВО та ОВО, під час якої більшість з них висловились щодо відсутності правових підстав для проведення повторного жеребкування.

Окрім того, учасники наради вказували на те, що під час проведення агітації політичні партії широко використовують номери, визначені під час жеребкування, як елемент ідентифікації політичної партії у виборчому бюлетені, за кандидатів у народні депутати від якої виборець може віддати свій голос. Тож зміна таких номерів може призвести до дезорієнтації виборця під час формування його волі та спотворення волевиявлення.

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.