Треш виборчої агітації…

          Декілька днів тому на четвертому поверсі Національного музею історії України в Києві запрацював «Музей виборчого трешу». Це спільний проект Руху ЧЕСНО, НМІУ та проекту «Вибори-вибори» на «Українській правді». Відвідати експозицію можна буде до 10 серпня.

          Поняття «гречка» має різні форми, пояснюють організатори виставки з Руху ЧЕСНО. Це можуть бути пакети з групою,  а також торти, паски, медикаменти, сухі пайки, пляшки олії, шампанське, агітаційні листівки, парасолі, іменні тонометри, аптечки та пакети з секонд-хендом. Це все дарували виборцям перед виборами.

          Розповідає координатор Музею від Руху ЧЕСНО Ірина Вівчар: «Майже 8 років ми фіксуємо факти гречкосійства, ми слідкуємо за політиками, партіями, виборами. Усі ці роки ми збирали дуже багато агітації, збирали фотоархів, і в останній місяць перед виборами ми вирішили зібрати усе це в єдину велику виставку, залучити наших читачів, які слали нам різноманітні артефакти з усієї України і організувати усе це у єдиний Музей виборчого трешу».

          Куратором виставки є науковий співробітник відділу історії незалежної України НМІУ Роман Гондз. На його переконання, виставковий проект представляє один із аспектів формування громадянського суспільства в нашій країні.

          «Люди голосують, тому що не навчились оцінювати політиків. Більшість українців у своєму виборі ведуться на рекламу, а не на зміст політичних програм кандидатів, – каже Роман Гондз. – Серед усього цього хаосу та агітаційного сміття кожен має задуматися, а яке моє місце в цьому мереживі виборчого процесу.»

          Через такі приклади організатори виставки закликають відвідувачів не толерувати цю ганебну практику, оскільки «гречкосій», якщо прийде до влади, обов’язково поверне витрачені на виборців кошти з кишені самих виборців.

          Зараз «Музей виборчого трешу» збирає експонати на наступний рік і закликає виборців при нагоді  фільмувати різні форми агітації на відео, а також брати і висилати їм в музей різноманітну брендовану «гречку».

 

 

 

Журналіст: Галина Жук

Фото з мережі інтернет

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.