Тернопільські поліцейські прозвітували про виявлені порушення під час виборчого процесу

26 лютого в Тернопільському прес-клубі відбулась прес-конференція щодо ситуації із правопорушеннями, що склалась в нашій області на даний момент, за місяць до виборів.

 Серед присутніх був і начальник Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол. За його словами, при ГУНП в Тернопільській області створено робочу групу, до якої входять як представники громадських організацій, так і правоохоронці. Всі вони займаються профілактичною, практичною та інформаційною роботою.

На сьогодні зареєстровано 60 заяв, складено 20 адмін-протоколів і відкрито одне карне провадження. Багато матеріалів, про які йшлося в заявах, не підтвердилося. Також він зазначив, що є чимало порушень, де в агітаційних матеріалах (на білбордах) відсутні вихідні дані та реквізити. На порушників накладено штрафи. Також поліція фіксує порушення з неналежним розміщенням агітаційних наметів. Зареєстровані випадки з анонімними дзвінками про ймовірний підкуп виборців, але ці факти не підтвердилися.

На прес-конференції було наведено приклад – телефонний дзвінок, де жінка, пропонувала по 500 грн. до і після голосування за одного з кандидатів. В ході розслідування побачили, що з цього київського номера телефону було здійснено дев’ять тисяч аналогічних дзвінків по всій Україні, саме з метою провокації і дискредитації кандидата в Президенти.

Олександр Богомол наголосив, що всі ці дзвінки про підкуп, що надходять до поліції, записуються. Тому слід пам’ятати, що за завідомо неправдиву інформацію про підкуп виборців, додзвонювач нестиме відповідальність.

«Важко виявити і задокументувати такий злочин, як підкуп виборця, – зазначив начальник Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол. – Адже обидві сторони, які беруть участь в цьому, зацікавлені в приховуванні інформації. Але слід пам’ятати, що за купівлю голосу передбачено кримінальну відповідальність – до 7 років в’язниці (ст. 160 Кримінального Кодексу України).»

Слід зазначити, що для поліції вже було проведено ряд тренінгів з вивчення правових аспектів в передвиборчий період. Громадянська мережа ОПОРА провела тренінг під назвою «Ефективна поліція —  забезпечення законності виборчого процесу». На тренінгу вивчали питання виборчого законодавства, адміністративних правопорушень, виборчих злочинів тощо. Також був тренінг від міжнародної організації ОБСЄ. Крім того, поліція проводить власні заняття з функціональної підготовки.

Поліція постійно звітує про розгляд таких проваджень, щодо порушення виборчого законодавства, каже начальник Головного управління Національної поліції у Тернопільській області. І закликає всіх громадян бути свідомими і повідомляти про всі правопорушення до поліції.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.