Тернопільська ОПОРА фіксує порушення правил ведення агітації

ОПОРА – це одна з провідних неурядових та позапартійних всеукраїнських організацій громадського контролю та адвокації у сфері виборів, парламентаризму, освіти, управління спільною власністю, енергоефективності, місцевого самоврядування, а також всеосяжного впровадження принципу відкритих даних. Одним із завдань організації є стеження за тим, як проходить передвиборчий період. Зокрема, вони відстежують різноманітні порушення правил ведення передвиборчої агітації.

Ольга Галушка – координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області розповіла, що серед зафіксованих ними порушень фіксувались, зокрема, друковані агітаційні матеріали (білборди, сітілайти) без зазначених необхідних вихідних даних. Вихідні дані – це інформація про установу, яка здійснила друк, про замовника, про тираж, про осіб, які відповідальні за випуск.

По зафіксованих випадках спостерігачі ОПОРИ зверталися до правоохоронних органів для з’ясування обставин, каже представниця ОПОРИ в Тернопільській області. По одному випадку є рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності. Про цей випадок детально описала на своїй сторінці у Фейсбуці Ольга Мазаєва, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в нашому регіоні.

Мова йде про випадок з агітаційним білбордом з кандидатом в Президенти Анатолієм Гриценком – 20 січня представниками Громадянської мережі ОПОРА на проспекті Злуки, 33 у м. Тернополі було виявлено білборд який містив агітаційні матеріали кандидата в Президенти України на яких, всупереч вимогам ч.3 ст. 59 та ч.16 ст. 64 Закону України “Про вибори Президента України”, не вказувалось відомостей про установу яка здійснила друк, тираж, інформацію про осіб відповідальних за випуск та замовника відповідних матеріалів. Суд встановив у діях підприємця ознаки адміністративного правопорушення і наклав штраф 384 грн.

Також по декількох випадках складені адміністративні протоколи про адміністративні правопорушення, зазначила Ольга Галушка.

«Кандидатам у Президенти та їхнім командам варто пам’ятати та дотримуватись демократичних принципів та норм ведення передвиборної агітації та не вдаватися до дій, які можуть мати ознаки порушень чи маніпуляцій. Зауважу також, що стаття 64 ЗУ «Про вибори Президента України» містить перелік обмежень щодо агітаційної діяльності, а відповідальність за виборчі злочини прописана у Кримінальному кодексі України та Кодексі України про адміністративні правопорушення», – зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.