Святослав Вакарчук: «Наш час прийшов. Ми в політиці всерйоз і надовго»

Цієї неділі до Тернополя завітав Святослав Вакарчук. Він привіз із собою презентацію партії «Голос» і концерт свого гурту «Океан Ельзи». Дійство відбувалося в неділю ввечері на Театральному майдані. А перед тим в Тернопільському прес-клубі відбувся короткий брифінг для журналістів. Там було презентовано, зокрема, й декількох учасників партії «Голос».

Отже, разом із Святославом Вакарчуком до парламенту йдуть такі відомі тернополяни, як Сергій Притула, Андрій Шараскін, Максим Черкашин. Також  на цій прес-конференції були присутні й інші учасники партійного списку «Голосу» – Ярослав Юрчишин, Олександра Устимова.

Атмосфера в залі була дружньою, жвавою і навіть дещо веселою. Слід відзначити, що цього дня Святослав Вакарчук мав насичену зустрічами програму – він тільки-но повернувся з Теребовлі, де зустрічався з людьми. А вранці він навіть встиг прийняти участь в Тернопільському півмарафоні, де пробіг 5 км.

На думку Святослава Вакарчука, від українського парламенту в значній мірі залежить доля кожного українця. А саме: зарплати і пенсії, охорона здоров’я, система освіти, боротьба з корупцією, судова реформа, енергетичний ринок… Тому вони зі своєю партією йдуть в політику, щоб щось змінити в житті країни.

Своєю метою вони ставлять боротьбу з олігархами. Мають бути нормальні правила, каже Святослав Вакарчук, де закон є один для всіх. Повинні бути умови, де не буде монополій, де не буде куплених олігархами ЗМІ, які розкручують і просувають вигідні тим самим олігархам політичні сили, а ті, в свою чергу, просувають закони, які вигідні тим олігархам. Це зачароване коло треба розірвати…

«Середній вік учасників «Голосу» 37-38 років, – каже лідер партії. – Але в цьому віці ми вже всі досягнули чогось. Тут є люди – професіонали своєї справи. Наприклад, Олександра Устимова, одна з найкращих журналістів-розслідувачів, яка швидко і безжалісно вичистила наш список партії.»

До парламенту мають йти не лише Кіборги, які були в Донецькому аеропорту, а й Кіборги від політики. Одним з такий, на думку лідера партії «Голос» Святослава Вакарчука, є мер міста Заліщики Алла Квач. Вона теж балотується від цієї партії. Люди, які є активістами на локальному рівні повинні творити українську політику і створювати велику державу.

У випадку потрапляння до парламенту концертну діяльність Святослав Вакарчук припиняти не хоче, адже він живе музикою, вона його підживлює. Він буде поєднувати політичну і концертну діяльність. Те саме сказав про себе й Сергій Притула, який зазначив, що їхня гастрольна діяльність даватиме їм можливість залишатися фінансово-незалежними.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.