Стандарти журналістики, зокрема в передвиборчий період

Тема висвітлення виборів зараз починає набирати все більшої актуальності. Якраз цієї п’ятниці в Тернопільському прес-клубі відбувся тренінг для журналістів на тему «Якісне висвітлення виборчого процесу». Тренінг провів відомий журналіст і медіа-консультант Ігор Куляс. Серед розглянутих тем, йшлося також про стандарти журналістики, що є дуже важливим в цей період. 

Отже, лектор виділив такі стандарти журналістики під час передвиборчого процесу:

  1. Оперативність. Мова йде про висвітлення інформації чим швидше – в день голосування і в ніч підрахунку голосів. Подається багато коротких випусків новин протягом дня виборів, а в вечірніх випусках новин – більш детальна розлога картина подій.
  2. Точність подачі інформації – перевірка фактів, заявлених кандидатами. Лектор вважає, що краще пожертвувати оперативністю, але приділити більше уваги точності.
  3. Достовірність. Тобто, перевірка на точність. Повинно бути джерело отриманих фактів. Слід ретельно перевірити першоджерела інформації.
  4. Баланс думок вкрай важливий. Якщо є звинувачення, то слід дати можливість опонентам відповісти на ці звинувачення. Або ж потрібні коментарі експертів на задану тематику. Отже, обвинувачення коментують кандидати або їхні штаби, а обіцянки коментують експерти, зазначив Ігор Куляс.
  5. Відокремлення фактів від думок. В новинах журналіст ніколи не повинен подавати свою власну думку. Це не є авторська програма. В новинах має бути повна об’єктивність, рівновіддаленість і жодних емоцій.
  6. Доступність інформації, тобто, її зрозумілість грає важливу роль в написанні матеріалу. Адже звичайні люди не завжди знають ті терміни, слова, які відомі журналістам.

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.