Робота КСУ і ЦВК 20 червня

Для тих, хто цікавиться українською політикою, сьогоднішній день приніс декілька важливих новин з Конституційного Суду України і Центральної виборчої комісії.

Сьогодні опівдні до ЦКВ надійшов дзвінок про замінування приміщення. Але через годину роботу було відновлено, і Комісія продовжила приймати заявки від кандидатів у народні депутати України, які балотуються в ОВО у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. А також було продовжено реєстрацію кандидатів у народні депутати України, висунутих політичними партіями.

Нагадуємо, що сьогодні останній день подачі документів. ЦВК має 5 днів на прийняття рішень щодо цих кандидатів і оголошення свого рішення про остаточні списки.

Іншою новиною сьогоднішнього дня є те, що Конституційний Суд визнав конституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів на 21 липня. В пресі повідомляється, що “за” проголосували 11 суддів із 17, «проти» – 5. Повідомлення про рішення КСУ також підтвердила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.