Рекодна кількість громадських організацій спостерігатимуть за виборчою кампанією та виборами Президента України

Президентська передвиборна компанія стартувала в Україні 31 грудня 2018 року. За виборчою кампанією та безпосередньо за виборами Президента України у 2019 році спостерігатимуть громадські організацій (ГО). Усі громадські організації мали подати документи за 60 днів до 1 лютого 2019 року. На початку січня ЦВК повідомляла про 13 зареєстрованих громадських організацій, які спостерігатимуть за виборами, але менше ніж за місяць кількість ГО спостерігачів збільшилась у 10 разів – і це своєрідний рекорд виборів 2019. За виборами спостерігатимуть 138 ГО! Серед них “Рада з захисту законності та правопорядку”, “Український центр демократичного суспільства”, Всеукраїнська громадська організація “Громадянська мережа “ОПОРА”, громадська організація “Міжнародна ліга миру”, “Виборча платформа “Досвід”, ГО “ББР (блок борців за революцію)”, “Ініціативний Рух “Громадський Патруль”, “Інститут дослідження російської агресії, “Команда ЗЕ”, “Молодіжний центр парламентаризму”, “Об’єднання “Самопоміч”, “Рада з екологічної безпеки”, “Сильні громади”, “Слуги народу”, “Центр суспільних досліджень “Поліс” то що.
Список усіх громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах Президента України, має бути опублікований Центральною виборчою комісією не пізніше, як за сорок п’ять днів до дня голосування.

Репортер: Олена Мудра 

 

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується
міжнародною організацією Internews.