При зміні місця голосування довідки вже не потрібні

29 травня відбулось засідання Центральної виборчої комісії, на якому було внесено зміни до постанови від 13 вересня 2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”.

Тепер зміна місця голосування не передбачає подання документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Отже, заявнику достатньо подати до відділення реєстру лише паспорт і заяву.

Раніше тимчасову зміну місця голосування потрібно було обґрунтувати й підтвердити документами, що засвідчили б перебування громадянина в тому населеному пункті, де він бажає проголосувати.

Таким підтвердженням могла бути довідка з місця роботи, трудова книжка чи договір, для студентів – довідка з місця навчання, а для орендарів квартир – договір про оренду. Підставою для зміни місця голосування могла слугувати й низка інших документів: довідка про відрядження, путівка до санаторію, виписка з лікарняного закладу, квитки на літак чи потяг.

Нагадуємо, що для зміни місця голосування потрібно до 15 липня включно прийти до найближчого відділу ведення реєстру виборців, де заповнити заяву, в якій вказати дільницю чи адресу, за якою бажаєте проголосувати. Прийнятним також є тимчасове посвідчення громадянина України або посвідчення військовослужбовця чи військовий квиток.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.