Про роботу ОВК і ДВК області

   В Тернопільській області в складі окружних виборчих комісій відбулося 32 заміни членів комісій. 7 з них –  це заміна членів комісій, які займають керівні посади. Два рази змінювали заступника голови ОВК №163. А також відбулося звільнення від виконання обов’язків секретаря комісії без припинення її членства в ОВК № 167.  Про це повідомляється на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

   В складі ОВК№166 було 8 змін, в ОВК №164 – 7, в ОВК №163 і №165 було по 6 замін і найменше в ОВК №167 – 5 замін. Спостерігачі ОПОРИ також зафіксували чотири випадки, коли одні й ті ж особи після дострокового припинення членства в одній ОВК були включені до складу іншої.

   Найчастіше ЦВК приймала рішення про заміни в ОВК Тернопільщини у зв’язку із поданнями політичної партії «5.10». Таких замін було здійснено 10 по дві в кожній ОВК області. 4 рази заміни відбувалися через подання партії «Правий сектор», 3 рази – «Солідарність жінок», 3 рази – «Відродження», 3 рази – «Нова політика», з них два рази в ОВК №164.

   По дві заміни в ОВК  стосувалися представників партій «Сила Людей» і «Єдина країна», а також по одній заміні мають партії ВО «Свобода», «Громадянська позиція», Українська партія «Зелена планета», «Сильна Україна» та «Інтернет партія України», повідомляє ОПОРА.

   Також сьогодні, 11 липня, в «Березолі» відбувається навчання членів дільничих виборчих комісій Тернопільської області. Це близько 200-сот осіб: голови дільничих комісій, їхні заступники та секретарі. Про це повідомив співорганізатор навчань Віталій Лесюк.

   Члени комісій сьогодні на цьому заході ознайомлюються з найновішою документацією, пов’язаною з виборчим законодавством. Також навчаються взаємодіяти з поліцією та пожежниками. Крім цього їм надається інформація, як забезпечити дільницю кабінками та урнами для голосування.

   Загалом по Україні планується провести 333 тренінги для членів усіх ДВК звичайних виборчих дільниць. Навчання організовується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Британської допомоги (UKAID). 

   Як відомо, в Тернопільській області є 5 окружних виборчих комісій в 5 округах. Дільничих виборчих комісій в області є 1182. Нагадуємо, що вибори до Верховної Ради України відбудуться вже зовсім скоро – 21 липня.

   На сайті ЦВК можна ознайомитися з інформацією про ОВК і ДВК нашої області – https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp023pt001f01=919pid100=61.html

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.