Про хід виборів в Тернопільській області

          Про перебіг дочасних виборів, які відбуваються сьогодні в Україні, розповіли на пресконференції в Тернопільському прес-клубі. Явка опівдні була досить невисокою – біля 20%. На 16 годину явка по Тернопільській області біля 35%. Значних проблем правоохоронцями і спостерігачами не зафіксовано.

          Як повідомив керівник сектору комунікації головного управління Національної поліції у Тернопільській області Сергій Крета, до них сьогодні надійшло 10 повідомлень про правопорушення виборчого законодавства. На території Тернопільської області всі виборчі дільниці відкритися вчасно, окрім двох, які почали роботу на пів години пізніше.

          На одній з дільниць в Борщівському районі, яка розташована на території сільського клубу, сталась пожежа, розповів Сергій Крета. За попередньою інформацією, це від недопалку загорілося сміття.

          За словами омбудсменки від Громадянської мережі ОПОРА Ольги Мазаєвої, протягом дня вони фіксували незначні порушення, які відразу були усунені. Фіксувалися, зокрема, випадки видачі бюлетеня без пред’явлення паспорта. Також, представники ОПОРИ, на жаль, спостерігали випадки, коли особи з інвалідністю мали деякі утруднення, щоб здійснити процес свого волевиявлення. Це стосувалось людей на інвалідних візках, а також людей із слабким зором.

          Однією з особливостей, каже Тетяна Семусь з Комітету виборців України, є те, що набрала поширення не лише агітація за котрогось з кандидатів, а й агітація проти. Вона закликала при виявленні будь-яких порушень виборчого процесу дзвонити на гарячу лінію від КВУ за безкоштовним номером 0 – 800 – 212 – 575.

          Олександр Домбровський, який представляє коаліцію громадських організацій «За прозорі та чесні вибори» розповів, що їхні спостерігачі з самого ранку виїхали в 5 регіонів області, для стеження за виборами на різних виборчих дільницях.

          Ігор Процик, директор Центру Суспільних Досліджень ПОЛІС, відзначив, що ситуація з кабінками і скриньками тепер є значно кращою, порівняно з попередніми виборами президента. Також ним зафіксовано випадки з виборчою агітацією, яку ще не зняли зі стовпів.

          Ще одне з порушень, за словами Ігоря Процика, є  те, що на деяких дільницях інформаційні плакати кандидатів і партій розвішані в довільному порядку, а не за алфавітом чи за порядковим номером.

          В свою чергу Віктор Шумада зазначив, що проти кандидата Степана Барни, представником якого він є на цих дочасних виборах, останніми днями по місту Тернополю було розповсюджено газету з чорним піаром. Ще він вражений різницею в явці виборців на Сході і Заході України, де, за його словами, опівдні явка на Сході була вдвічі вищою.

          Нагадуємо, що явку по областях України можна відслідковувати на сайті ЦВК – https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp063pt001f01=919.html

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.