Президент України Володимир Зеленський призначив позачергові вибори парламенту

В Україні замість чергових виборів  до Верховної Ради відбудуться позачергові. Саме таке розпорядження зробив новообраний президент України Володимир Зеленський під час виголошення своєї інавгураційної промови з трибуни Верховної Ради. Вибори призначено на 21 липня. Отже, виборча кампанія офіційно стартувала.

Слід зазначити, що ця новина викликали великий резонанс і серед політиків, і серед експертів. Відбулися подання до судів України – Конституційного і Верховного – про визнання таких дій президента незаконними.

Але, якщо це рішення новообраного гаранта залишиться в дії, то позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться за таким графіком:

24 травня в Україні розпочався виборчий процес позачергових виборів народних депутатів.

З цього моменту і до 10 червня включно триватиме висування кандидатів у народні депутати політичними партіями. Висування кандидатів у депутати шляхом самовисування триватиме на десять днів довше – до 20 червня включно. 

Партії та кандидати в депутати до 20 червня мають подати до ЦВК документи для реєстрації, яка триватиме до 25 червня включно. Після реєстрації кандидати в депутати можуть проводити предвиборчу агітацію.

У рамках підготовки до виборів до 31 травня включно Центральна виборча комісія має утворити окружні виборчі комісії.

До 26 червня включно ЦВК має затвердити форму, колір та текст виборчих бюлетенів.

До 8 липня включно партії та кандидати мають змогу скасувати реєстрацію, у свою чергу ЦВК до 10 липня включно має прийняти рішення про скасування реєстрації кандидата на основі письмової заяви.

До 10 липня включно ЦВК має надіслати виборцям запрошення до участі у голосуванні.

Виборці, які голосуватимуть не за місцем реєстрації, до 15 липня включно мають звернутися до органів Держреєстру виборців для зміни місця голосування.

О 24:00 19 липня закінчується передвиборна агітація.

Вибори в Раду проходитимуть 21 липня з 08:00 до 20:00.

Результати виборів ЦВК має встановити до 5 серпня включно.

 

Журналіст: Галина Жук.

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.