Перед виборами ОПОРА проводить тренінги для поліцейських

В 12 містах обласного значення Громадянська мережа ОПОРА проводить тренінги під назвою «Ефективна поліція —  забезпечення законності виборчого процесу». На тренінгах вивчають питання виборчого законодавства, адміністративних правопорушень, виборчих злочинів тощо.

В Тернополі поліцейських навчали громадські омбудсмени із захисту виборчих прав ОПОРИ у Рівненській та Хемльницькій областях Марія Цип’ящук та Володимир Гарієвський. Тренінг відбувся 21 лютого, і в ньому взяли участь понад 50 правоохоронців Тернопільської області.

«Наші цілі – сприяти тому, щоб правоохоронці, як співробітники органів превенції, так і співробітники слідчих управлінь та відділів, мали змогу більш ефективно та якісніше розслідувати і попереджати виборчі правопорушення та виборчі злочини», – зазначила тренер Марія Цип’ящук.

Омбудсмен із захисту виборчих прав ОПОРИ по Тернопільській області Ольга Мазаєва разом зі своїм колегою із Миколаївської області Дмитром Баштовим провели аналогічні тренінги в інших областях – Миколаївській, Житомирській, Вінницькій, Одеській.

«Мої власні враження від тренінгів дуже позитивні, – каже Ольга Мазаєва. – Зацікавленість працівників поліції була дуже великою. Я навіть була здивована, наскільки активною була їхня участь.»

Сам тренінг складався з двох частин, каже Ольга Мазаєва. Спочатку розглядалась теорія, а потім – різні практичні приклади. Зокрема, брали ситуацію, де член Виборчої комісії вчинила протиправну дію, передавши бюлетень сторонній особі. Або розглядали інший приклад, де директор містоутворюючого підприємства зібрав своїх працівників для проведення агітації, що теж є порушенням.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.