Парламентські вибори на Тернопільщині відбулись

     Підсумкова пресконференція про перебіг дострокових виборів до парламенту відбулась сьогодні в Тернопільському прес-клубі.

 

     Керівник сектору комунікації головного управління Національної поліції у Тернопільській області Сергій Крета прозвітував про те, що до дня тиші в нашій області ними було зафіксовано 125 порушень. Було відкрито 1 кримінальне провадження. В день виборів, вчора 21 липня, вони отримали 36 звернень. Всі ці вчорашні звернення були адміністративного характеру.

     На цих дочасних парламентських виборах для стеження за порядком в Тернопільській області задіяли біля 3 тисяч правоохоронців, каже Сергій Крета. Дехто з них ще сьогодні продовжує нести службу.

     Про ситуацію на 164 виборчому окрузі, який знаходиться в Збаражі, керівник сектору комунікації Нацполіції пояснив так – там ведеться посилена робота правоохоронців, щоб не виникло проблем з правопорядком.  Адже поступила інформація, що, нібито, протоколи в день виборів були дещо «підправлені». Але згодом вияснилося, що проблем насправді не було, а була технічна помилка працівниці під час заповнення нею протоколу, каже Сергій Крета.

 

 

     Представниця Громадянської мережі ОПОРА Ольга Галушка розповіла про результати стеження їхньою організацією за вчорашнім днем дочасних парламентських виборів. За її словами, фіксувалися деякі процедурні порушення і порушення матеріально-технічного забезпечення. Але вони не були настільки серйозними і на результат виборів вплинути не могли.

     Спостерігачі ОПОРИ, зокрема, зафіксували випадок в 167 окрузі, коли член комісії видав бюлетень виборцю, який замість паспорта надав водійські права.  На цю ситуацію було відповідно оперативно відредаговано. А на 166 окрузі неналежним чином були запломбовані протоколи, повідомила Ольга Галушка.  Також на цьому окрузі була низка інших порушень.

     Щодо скриньок для голосування, на думку представників ОПОРИ, на цих дочасних парламентських виборах знову була недостача цих скриньок, як і на попередніх президентських виборах.

     За словами Ольги Галушки, Громадянська мережа ОПОРА на цих виборах проводила окремий підрахунок голосів. Невдовзі ці дані буде оприлюднено в окремому релізі. Але це мова йде лише про партійні списки. По депутатах-мажоритарниках такого підрахунку голосів не проводили.

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.