ОПОРА перед виборами провела навчання для поліції Тернопільської області

        Це вже другий цикл тренінгів, де ОПОРА обмінюється досвідом з поліцією. Перший раз такі тренінги проводилися під час президентської кампанії. Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги».

        Навчання під час тренінгу проходило у два етапи – для групи представників поліції превенції та для групи слідчих. Програма тренінгу мала теоретичну та практичну частини. Спочатку обговорювали різні поняття виборчого процесу: часові терміни згідно з календарним планом, основні засади, права та обов’язки суб’єктів виборчого процесу, а також типові порушення.

        Під час практики правоохоронці та тренери розглядали кейси із виборчими порушеннями, кваліфікували їх та проговорювали алгоритми дій. Тренери підготували фото- та відео-приклади порушень, які стосувалися зовнішньої реклами, прямого і непрямого підкупу виборців, публікацій соціологічних опитувань та інше. Учасники аналізували випадки у малих групах та назагал.

     Також розглядали конкретні випадки з досвіду попередніх президентських та парламентських кампаній. Омбудсмен ОПОРИ Володимир Гарієвський, який проводив цей тренінг в Тернополі, розповів: «Ми розуміємо, що поліція не щодня має справу з цими нормами, вони є досить специфічні. Хоч і недавно відбулася президентська кампанія, ми на сьогодні маємо парламентську, закон суттєво відрізняється, є ряд положень, які відрізняються».

      У Вінниці подібний тренінг для поліцейських Вінницької області провела омбудсменка ОПОРИ з Тернополя Ольга Мазаєва. Вона каже: «Оскільки Закон України «Про вибори народних депутатів» має багато змін та нюансів, є необхідним активізувати знання працівників поліції щодо виборчих злочинів та правопорушень. Такі тренінги є одним із заходів підготовки поліцейських до забезпечення законності та прозорості виборчого процесу».

     Такі тренінги з виборчого права проводяться для поліцейських по всіх країні. За тиждень часу ОПОРА провела ряд тренінгів для працівників поліції Закарпатської, Одеської, Івано-Франківської, Чернівецької, Київської, Чернігівської, Донецької, Черкаської, Луганської, Вінницької, Сумської, Кіровоградської областей. В планах охопити всі регіони України.

 

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.