ОПОРА фіксує порушення виборчого процесу

       Спостерігачі ОПОРИ останніми днями фіксують порушення ведення передвиборчої агітації в Тернопільській області та звертаються у поліцію. Про це йдеться на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

       «Із наближенням дня голосування у Тернопільській області помітно зростає кількість агітації на носіях зовнішньої реклами. Крім того на вулицях міст також частіше розповсюджують друковану агітаційну продукцію», –  коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка. Також вона зазначила, що для документування виявлених ними фактів порушення працівники поліції оперативно реагують на їхні повідомлення.

       Зокрема, спостерігачі ОПОРИ разом із поліцією провели моніторинг матеріалів передвиборної агітації на носіях зовнішньої реклами в округах 163 і 166. Це міста Тернопіль і Теребовля. Під час перевірки зафіксували порушення на білбордах Радикальної партії Олега Ляшка, партії «Українська стратегія Гройсмана», кандидата в депутати Володимира Кравця, кандидатки в народні депутати Юлії Мамчак.

       У жодному із цих випадків друкована рекламна продукція кандидатів у депутати та політичних партій не містила вихідних даних, тобто відомостей про замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, тираж, інформацію про осіб відповідальних за випуск. А це є порушенням.

       Також спостерігачами від ОПОРИ в центрі Тернополя було зафіксовано брендовані намети з логотипом «Ляшко». У них розповсюджували інформаційний бюлетень Радикальної партії Олега Ляшка «Слово Ляшка» без вихідних даних, які передбачені частиною 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

       Зазначимо, що Радикальна партія Олега Ляшка є суб’єктом виборчого процесу. Інформаційний бюлетень «Слово Ляшка» мав ознаки агітаційних матеріалів. Отже факт розповсюдження цієї друкованої продукції міг суперечити частині 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», що передбачає адміністративну відповідальність за статтею 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

       Спостерігачі від ОПОРИ нагадують, що відповідно до частини 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.