Обмеження для ЗМІ в передвиборчий час

Раніше ми писали про права журналістів в час виборів Президента. Але крім прав в журналістів є й обмеження, порушення яких є порушенням виборчого законодавства.

У Законі «Про вибори Президента» є стаття 64, в якій містяться заборони для ЗМІ на цей період:

– заборона на поширення матеріалів, що містять заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки, пропаганду війни, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

– заборона переривати передачі передвиборчих програм рекламою товарів, послуг;

– заборона поширювати завідомо неправдиві, недостовірні відомості про кандидата, партію;

– заборона регіональним комунальним теле- і радіоканалам перекривати своїми передачами передвиборчі програми, агітацію кандидатів і партій, що транслюються  на загальнонаціональних каналах;

– заборона поширювати інформацію про соціологічні дослідження два останні дні перед виборами та перед днем повторного голосування.

Слід відзначити, що ЗМІ поширюють повідомлення про перебіг виборчого процесу, події, пов’язані з виборами базуючись на засадах достовірності, повноти і точності, об’єктивності інформації та її неупередженого подання (ч. 2 ст. 56-5 Закону «Про вибори Президента»).

Ширше перелік обов’язків журналіста, що не стосується конкретно передвиборчого періоду, подано в низці законів – ЗУ «Про телебачення і радіомовлення» (ч. 1 ст. 60), ЗУ «Про пресу» (ч. 3 ст. 26).

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.