Національна поліція звітує про порушення виборчого законодавства

     На сьогодні до територіальних підрозділів Нацполіції  Тернопільщини надійшло біля 60 повідомлень, пов’язаних із порушенням вимог виборчого законодавства, повідомляється на сайті Національної поліції в Тернопільській області.

     Серед численних порушень – розміщення біл-бордів кандидатів у нардепи без зазначення вихідних даних про замовника, установу що здійснила друк, кількість примірників та відповідального за друк. 

     Одним із випадків правопорушень було затримання чоловіка в одному із сіл Козівського району, який розносив друковану агітаційну продукцію проти двох кандидатів в народні обранці. На листівках були відсутні  вихідні дані. На чоловіка, який їх роздавав, правоохоронці склали адмінпротокол за частиною 2 статті 212-13 КУпАП –  виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. 

     Загалом з початку проведення передвиборчої агітації тернопільські правоохоронці склали та скерували до суду 28 адмінпротоколів: з них 25 – за ч.2 ст. 212-13 КУпАП, два – за ч. 1 ст. 212-10 та один – за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП.

     Щодо ситуації по всій Україні, то (за даними з офіційного сайту Національної поліції – https://www.npu.gov.ua/) з початку виборчого процесу територіальними органами Нацполіції зареєстровано 2 804 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільше повідомлень надійшло в місті Києві, Запорізькій та Харківській  областях. 

     Слідчими підрозділами розпочато 116 кримінальних  проваджень. Здебільшого зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 1 904 факти, підкупом виборців – 236, хуліганством – 65 та пошкодженням майна – 62. 

     Також правоохоронцями на території України було складено 572 адміністративні протоколи за фактами порушення у виборчій сфері. Найбільше протоколів – 462 – складено за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації без передбаченої законодавством інформації. За порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях складено 62 протоколи.

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.