На виборах буде понад 300 спостерігачів. Але не від ПАРЄ

         Вчора, 2 липня, Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав листа до Президента Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліани Морі Паск’є про відкликання його запрошення для міжнародних спостерігачів від ПАРЄ на позачергових парламентських виборах.

         «Серед міжнародних спостерігачів не можуть бути представники країни-агресора – Росії, які будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна. Вплив Росії на українські вибори – будь-яким чином – не припустимий», – зазначив Андрій Парубій у своєму фейсбуці.

         Також вчора Центральна виборча комісія зареєструвала 32 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій. А саме: 19 – від Світового Конґресу Українців, 13 – від Українського Конґресового комітету Америки.

         Таким чином, станом на 2 липня ЦВК зареєструвала 313 офіційних спостерігачів на позачергових виборах народних депутатів: від 1 іноземної держави – 5 офіційних спостерігачів, від 9 міжнародних організацій – 308 офіційних спостерігачів.

         Чимало організацій закликають бажаючих реєструватися і ставати спостерігачами на цих позачергових парламентських виборах. Так, зокрема, Світовий конгрес українців (СКУ) закликає волонтерів взяти участь в роботі міжнародної спостережної місії конгресу на виборах до парламенту України.

         Очільником місії є колишній президент конгресу Євген Чолій. Заявку можуть подати всі охочі, окрім громадян України або Російської Федерації. Щоб стати короткостроковим спостерігачем від СКУ під час парламентських виборів в Україні, необхідно подати документи не пізніше 10 липня.

         Громадянська мережа ОПОРА теж оголошує набір громадських спостерігачів. Прийом заявок триватиме орієнтовно до 10 липня 2019 року. Регіональні представники організації сконтактують лише з відібраними особами. Вимоги:

  • особи, які досягли 18-річного віку;
  • безпартійність та політична незаангажованість;
  • досвід спостереження за виборами;
  • проживання в місті спостереження (бажано).

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.