На брифінгу ЦВК оголосили кількість кандидатів в депутати. Їх 5 845 осіб

       Про кандидатів в депутати, які будуть йти на дочасні вибори 21 липня, розповіли нещодавно в ЦВК під час брифінгу.

       «Конституційний суд України поставив крапку в питанні проведення парламентських виборів», – зазначила голова ЦВК Тетяна Сліпачук. За її словами, майже 90% заяв кандидатів були подані в останні три дні відведеного строку, імовірно, якраз через очікування рішення КСУ. Це стало своєрідним викликом для ЦВК, адже довелося ретельно їх вивчити та приймати відповідні рішення в короткий термін.

       Отже, в ОВО зареєстровано 3 171 кандидата в народні депутати України, в тому числі: висунутих політичними партіями – 1 436, шляхом самовисування – 1 735.

       Також Комісія зареєструвала 2 674 кандидатів у народні депутати України, що включені до виборчих списків 21 політичної партії, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

       Разом – 5 845 осіб.

       Якщо розглянути в деталях, то середній вік кандидатів становить 42 роки. Вік найстаршого – 82, а наймолодшого – 21. Відсоток кандидаток становить 22,51%, а кандидатів 77,49%. Майже 92% кандидатів мають вищу освіту:  вища – 91,44%, середня спеціальна – 2,02%, загальна середня – 3,05%, професійно-технічна – 3,42%.

       Також Голова Комісії Тетяна Сліпачук зауважила, що наведені цифри відповідають остаточним даним, які використовуватимуться у різноманітних звітах та аналітичних матеріалах, приблизно на 99 відсотків. Адже зміни можуть виникнути через певні рішення судів, до яких відповідно до Конституції та законів України має право звернутися субʼєкт виборчого процесу, який вважає рішення ЦВК таким, що порушує його законні права та інтереси.

 

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.