Механізм голосування для внутрішньо переміщених осіб на виборах Президента

20 лютого в приміщені Тернопільської обласної бібліотеки для дітей відбулась прес-конференція, на якій детально розповіли про правила голосування на виборах для внутрішньо переміщених осіб.

Радниця з питань ВПО в Тернопільській області Яна Шкуратова сама є переселенкою, яка змушена була зі своєю сім’єю втікати від ворожих військ. Зараз вони мешкають в Тернополі і намагаються допомагати своїм землякам у всіх можливих питаннях. Яна Шкуратова каже, що метою заходу є привернути увагу до того, що переселенці мають право голосувати на виборах.

Оксана Тимчишин, головний спеціаліст відділу правової інформації і консультацій Тернопільського місцевого Центру з надання БВПД, детально розповіла, як саме слід діяти для тимчасової зміни місця голосування для виборців, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованій території. А Яна Шкуратова показала детальну покрокову відеоінструкцію.

Отже, ВПО прописані на тимчасово непідконтрольній території, тому подають заяву про тимчасову зміну місця голосування (а не про тимчасову зміну місця проживання). Заява людиною подається особисто, до 25 березня, в орган ведення державного Реєстру виборців. З собою потрібно мати паспорт або ID картку. Особі, яка подала заяву, виписується посвідчення з номером. З цим посвідченням і паспортом можна спокійно приходити і голосувати на вказаному місці голосування.

Якщо людина ще не оформилася як ВПО, то в орган ведення державного Реєстру виборців слід додати документ, який підтверджує, що особа буде знаходитися в певному місці в день голосування.

При другому турі виборів все це потрібно повторити знову з самого початку.

Яна Шкуратова каже, що далеко не всі переселенці реєструються як внутрішньо переміщені особи. На 14 лютого 2019 року офіційно зареєстровано по Тернопільській області 2 135 осіб, по Тернополю – 997 (з них 250 – діти).

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.