Комітет виборців України проаналізував хід виборчого процесу

       В Києві на пресконференції: “Оцінка КВУ ходу виборчого процесу” дана організація підвела підсумки передвиборчого процесу. Позачергові вибори до парламенту відбудуться 21 липня 2019 року.

       На думку КВУ діяльність Центральної виборчої комісії протягом останнього місяця була досить позитивною. Станом на 24 червня Комісією було прийнято понад 350 Постанов, що стосувалися організації виборчого процесу. Окружні виборчі комісії було утворено ЦВК у строк (до 31 травня) та у відповідності до вимог чинного законодавства. Також в ЦВК було зареєстровано 2674 кандидати в народні депутати в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі і 3171 кандидата в одномандатних виборчих округах. 

       Комітет виборців України на своїй пресконференції відзначив, що серед ТОП 5 найбільш поширених технологій, що використовуються в одномандатних округах є наступні:

  1. Надання подарунків для закладів шкільної та дошкільної освіти.
  2. Організація шоу, концертних програм, спортивних змагань.
  3. Роздача безкоштовних товарів та надання послуг виборцям.
  4. Участь потенційних та зареєстрованих кандидатів в народні депутати у відкритті соціальних об’єктів, які фінансуються місцевою владою.
  5. Звітування з боку місцевих політиків про т. зв. «добрі справи».

       На відміну від попередніх парламентських виборів однією з найпоширеніших форм агітації на виборах 21 липня стало проведення концертів на підтримку політичних сил чи окремих кандидатів в народні депутати. КВУ наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 68 Закону проведення концертів є однією з форм передвиборчої агітації. Згідно із ч. 1 ст. 68 Закону передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу.

       Таким чином, наявність під час проведення концерту політичної символіки партії чи кандидата, обговорення положень їх передвиборчих програм або ж прямі заклики голосувати за чи проти мають розглядатися як діяльність, що спонукає виборців голосувати за певного кандидата, а, отже, є агітацією. З огляду на це така концертна діяльність має відбуватися з урахуванням обмежень виборчого законодавства. Зокрема, фінансуватися із виборчого фонду партії чи кандидата.

       Повністю зі звітом КВУ можна ознайомитися за цим лінком:

http://www.cvu.org.ua/uploads/%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D1%96%20%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8%20%D0%9A%D0%92%D0%A3%20%D1%89%D0%BE%D0%B4%D0%BE%20%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%83%20%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2.pdf

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.