Клюєв і Шарій. Битва триває

             3 липня ввечері на Театральному майдані Тернополя пройшла мирна акція протесту через рішення ЦВК про реєстрацію кандидатів в народні депутати ексчиновника часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія.

Співорганізатор акції Марія Іщенко: «Мета акції – привернути увагу до цього питання і показати, що тернополяни також мають свою позицію і вони проти цих двох одіозних людей. Ми не хочемо, щоб ці українофоби були депутатами Верховної Ради України».

На акції виступали тернопільські активісти. Зокрема з «ДемАльянсу» взяв слово Віталій Кудлак. На його думку, реєстрація цих двох кандидатів є симптомом, який свідчить, що судова гілка влади в Україні є глибоко хворою і потребує докорінних змін. Надіється, що нова Верховна Рада доведе реформу судової гілки до остаточного кінця, і на це має піти один-два роки.

Іван Сороколіт з «Сили Людей» зазначив, що демократія – це правила. Дотримання цих правил гарантує збереження демократії. Правоохоронні органи в цій ситуації з Шарієм і Клюєвим кивають один на одного. На сьогодні частиною правоохоронних органів керує нова влада, а іншою частиною – стара.. На його думку, нова влада – це СБУ, яке контролюється президентом. Іван Сороколіт пропонує разом всім нам, громадянському суспільству, тиснути і на стару владу, і на нову.

Громадський активіст Назарій Хамуляк теж закликав до мобілізації суспільства.  На фронті гинуть солдати, а тут в тилу йде відкат назад.. Все повертається назад семимильними кроками. Ми не можемо попускати цього, вважає Назарій Хамуляк.

Слово взяв і тернополянин Андрій Назаренко, який є небайдужим до цієї ситуації. Щоб не відбулося повернення «рашистів» до України потрібно діяти, не мовчати. На його думку, від кожного з нас, через участь в таких акціях, залежить наше майбутнє.

Олег Синовець з ДемАльянсу вважає, що Шарій і Клюєв мають відповідати перед законом і їм місце не в парламенті, а скоріше у в’язниці. Вони хочуть мати важелі влади, а отже хочуть впливати на кожного з нас. Наша судова система хвора, то ж вони цим скористалися. Потрібно реформувати антикорупційну діяльність і судову сферу, каже Олег Синовець.

            Ця акція відбувалася в Тернополі 3 липня о 18 год. Окрім Тернополя такі акції пройшли і в інших містах України. А в Києві ця протесна акція відбувалась на день раніше і зібрала біля тисячі людей.

             Вже пізно ввечері 3 липня Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію Андрія Клюєва та Анатолія Шарія як кандидатів у народні депутати.

Про перебіг подій і про рішення, яке прийняла Центральна виборча комісія на своєму засіданні стосовно цих двох кандидатів, можна ознайомитися з лінком – https://www.cvk.gov.ua/news/news_03072019_3.htm

 

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.