Кількість округів, дільниць і виборців в Тернополі і області

Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилось вісімнадцять років, окрім повнолітніх осіб, які визнані судом недієздатними.

«Оновлення даних в реєстрі виборців відбувається кожного місяця – додається інформація про людей, які змінили адресу, померли, втратили дієздатність тощо. У той місяць, коли відбуваються вибори, дані уточнюють за 10 і за 4 дні до дня голосування, – пояснює керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах. – За заявою виборця або родичів померлого виборця список можна змінити навіть за день до виборів. Жодні зміни не вносяться у день голосування.»

За даними Державного реєстру виборців, станом на кінець січня 2019 року, кількість виборців, які можуть взяти участь у виборах Президента України 31 березня 2019 у Тернопільській області, становить 828 218 осіб, включаючи громадян з відміткою про вибуття. Число виборців у місті Тернополі дорівнює 182 038, а у містах обласного значення: місті Бережани – 13 997, місті Кременеці – 15 825 та місті Чорткові – 21 992.

До слова, перевірити, чи є ви та ваші рідні у списку виборців можна на сайті Держреєстру виборців у вкладці  «Кабінет виборця».

Голосування мешканців Тернопільщини буде організовано на 5 територіальних виборчих округах.  Про них можна прочитати в доданій таблиці.

 

 

Виборчих дільниць на постійній основі в Тернопільській області є 1 182, а в місті Тернополі – 89.

Окрім звичайних виборчих дільниць в Тернополлі ще є спеціальні виборчі дільниці:

– Комунальне неприбуткове підприємство “Міська комунальна лікарня №3”,

– Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня,

– Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина”,

– Комунальне неприбуткове підприємство “Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги”,

– Тернопільська університетська лікарня,

– Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер,

– Комунальне неприбуткове підприємство “Тернопільська комунальна міська лікарня №2”.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.