Кібербезпека на позачергових виборах – понад усе

Протягом трьох днів Кіберполіція на базі СБУ провела другі міжнародні навчаннях із захисту інформаційних систем Центральної виборчої комісії. Ці навчання були практичними і відбувалися за умовами, максимально наближеними до реальних, за допомогою спеціально розробленої симульованої інфраструктури ЦВК.

За умовами, учасників було розподілено на дві команди. «Червоні» – здійснювали атакуючі дії спрямовані на виведення з ладу симульованої структури ЦВК. «Сині» – команди Департаменту кіберполіції, ЦВК, Служби безпеки України і Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, які мали протидіяти атакуючій команді. Багато уваги було приділено комунікації, процедурам виконання та роботі в команді.  

Також тренінг проводився і для команди комунікаційних підрозділів державних структур. За створеним спеціалістами з кібербезпеки звітом, їм необхідно було змоделювати максимально ефективну стратегію комунікації з населенням для уникнення поширення дезінформації та паніки.

Начальник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк, підсумовуючи цей триденний тренінг зазначив, що ці навчання показали здатність спеціалістів з кібербезпеки державного сектору швидко протидіяти можливим загрозам. 

«Головне – ми вибудували ефективну систему консолідації усіх правоохоронних органів у протидії кіберзагрозам. Подібні навчання не є останніми і ми маємо надію, що в подальшому подібні практики з кібернавчань будуть продовжуватися для ефективного кіберзахисту нашої країни», – зазначив Сергій Демедюк.

Слід зазначити, що ці навчання з кібербезпеки інформаційно-комунікаційних систем ЦВК відбулися у межах проекту ЄС «Посилення кібербезпеки в Україні перед виборами» за підтримки Естонського центру Східного партнерства та компанії CybExer Technologies.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.